ГМО рис врятує людство від голоду

Британські вчені назвали швидкорослий і невибагливий ГМО-рис єдиною надією людства на порятунок від голоду в довгостроковій перспективі. Дослідження вступили у третю, передостанню фазу.

1b385c32605b1f84c0a4675488564618
Виведення генномодифікованого сорти рису проводиться в рамках C4 Rice Project, який стартував у 2008 році за підтримки фонду Білла та Мелінди Ґейтс. Участь у дослідженнях беруть 12 наукових установ з восьми країн.

За типом фотосинтезу рис відноситься до класу C3, який вважається досить примхливою сільськогосподарською культурою. Завдання вчених — змінити його клас на C4, що дозволить збільшити врожайність злаку на 50 відсотків і зробити його більш невибагливим і швидкозростаючим.

В ході перших двох фаз вчені успішно ідентифікували біохімічні і морфологічні компоненти рослин, що відповідають за фотосинтез класу C4. Третій етап досліджень полягає в дослідженні регуляторних механізмів, необхідних для генної модифікації рису.

Дослідники вважають, що перехід багатьох рослин від фотосинтезу класу C3 до класу C4 обумовлений еволюційним фактором, отже, реалізоване ними завдання не таке складне, як здається.

«Враховуючи темпи зростання населення Землі і масштаби урбанізації, в найближчі 35 років людям знадобиться майже в два рази більше рису, щоб прогодувати себе. Сподіваюся, ми встигнемо вирішити цю задачу», — заявила професор Джейн Лангдейл (Jane Langdale), один з керівників дослідження.

 

 

http://cikavosti.com/gmo-ris-vryatuye-lyudstvo-vid-golodu/

Автор

Олексій

Веб-дизайнер газети "ЕКОІНФОРМ"

Залишити відповідь