Київ – це мій дім і моя любов

Рисунок1Усі ми патріоти в душі, але багато з нас мало чого знають про Україну, зокрема про Київ. У цій статті, я пропоную розглянути деякі факти про наш рідний край.

Наша славна Україна – найбільша за територією серед країн Європи, а ще вона неймовірно гарна. Зокрема, у 2012 році впливова американська газета ” New York Times” присвятила публікацію Києву. Газета оголосила проте, що столиця України є однією із найгарніших європейських міст XXI ст. ” Місто виглядає так, ніби його розмалювали, як українське пасхальне яйце яскравого кольору. Та й самі кияни – це енергійний народ з великим почуттям гумору та нескінченним стремлінням до розваг ” ,- стверджує автор цієї статті Фінн Олаф-Джонс.
Усі ми знаємо, що саме Київ є столицею України і водночас гарним містом з цікавими архітектурними пам’ятками. В українців з давніх часів були народні традиції та обряди.

Традиції в Україні, безумовно, пов’язані із староукраїнською язичницькою атрибутикою. Наприклад, молодіжне і навіть бешкетне, поетичне й дуже старе свято Івана Купала (в ніч на 7 липня), як у багатьох слов’ян, колись було пов’язано із Днем сонцестояння. Ви на власні очі і зараз можете побачити, як дівчата водять таночки і пускають у воду віночки, а хлопці стрибають через вогнище та шукають квітучу папороть.

Ще одна давня українська традиція, пов’язана із поворотом сонця – 7 січня (зараз – Різдво Христове). Колись у ці зимові часи прийнято було ворожити на майбутнє, і тому зараз різдвяні українські звичаї – це гадання та заклик до природних сил. Напередодні Старого нового Року (13 січня) діти та підлітки і досі щедрують та    «маланкують» (на честь преподобної Меланії). Отже,  якщо ви вмієте співати чи бажаєте щиро когось привітати, у вас є нагода заробити трішки українських гривень або солодощів. До речі, такі дитячі походи в чомусь аналогічні американському Хелоуїну.

Ще одна українська традиція: святити воду у Водохрещення і вірити в її чудові цілющі властивості у ніч напередодні. З самісінького рання в Чистий четвер прибираємось удома (напередодні Пасхи). Обов’язково фарбуємо яйця і випікаємо пасхальні куличі до Великодня. Вшановуємо померлих у поминальний день. Проводжаємо зиму та зустрічаймо весну на Масляну. Освячуємо поля і прикрашаємо дім квітами та травицею на Трійцю.

Дивлячись на усі ці традиції, можемо сказати, що Україна та українці – дуже цікавий народ та країна. Наші звичаї та традиції іноді вражають. Я вважаю, що ми маємо пишатися тим, що ми українського роду.

Слава Україні!

 

Залишити відповідь